Yonca Pelletleme Sistemleri

yonca-pelleti-3

Yonca peleti kullanmanın avantajları nelerdir?
Kuşkusuz hayvan yeminin maliyeti, aynı zamanda metabolik problemlerin ortaya çıkmasında bir sınırlama, öncelikle tüm ruminal asidoz. Agricole Forte firmasının ürünleri arasında alfalfa yer almakta olup bunlar arasında Alfalfa Mille Foglie, alfalfa pelet yemini mükemmel beslenme değerine sahip, süt sığırcılığı, koyun ve keçi yüksek üretimine yönelik beslenmeyi amaçlayan dengeli diyetlerin formülasyonu için ideal olan alfalfa yer almaktadır.
Yonca topağı ayrıntılarını okuyun.

Besin değerleri
(örneklenmiş olarak ortalama değerler)
Nem <% 13 Ham protein>% 20
NDF (Nötr Deterjan Elyafı) NDF <% 45
ADL (Asit Deterjan Lignin) NDF <% 9 ADF / NDF Oranı>% 78
Süt besleme üniteleri kg> 0,85
Omega-3 g / kg> 10
Omega-6 g / kg <5

yonca-peleti-pelleti

Yonca peleti yer yonca  öğünden yapılır. Yonca, proteinin yanı sıra değerli vitaminler ve mineraller içeren kurutulmuş bir yeşil yemdir. Bu malzemeye uygun bir bağlayıcı (örneğin,% 1 – 3 melas, yağ veya kolloidal killer) ilave edilir ve bileşim daha sonra, silindirik biçimli peletler oluşturmak için peletleme makinelerinde veya ekstrüderlerde yüksek basınç altında preslenir. Nakliye açısından bakıldığında, peletler genellikle, özellikle ürünün yağ ve su içeriği açısından orijinal bitki artıkları ile aynı özelliklere sahiptir. Menşe pelletleri ve ekstraksiyon unları arasında kökenine bağlı olarak bir ayırım yapılır.

Tane boyutu: çap yak. 3 – 7 mm, uzunluk yakl. 6 – 25,4 mm (yakl.% 50 aşınmaya karşı toza indirgenmiş olabilir)

Yağ içeriği: 1.7 – 3.6% [1]

Kalite / Depolama Süresi

Yonca topakları yeşilden gri-yeşil renktedir ve üreticiye bağlı olarak uzunluk ve genişlik bakımından farklılık gösterir. Peletlerin% 50’ye kadarı, yükleme işleminden önce aşınmadan dolayı toza indirgenmiş olabilir.

Kurutulmuş yeşil yonca topakları, yüksek ham fiber içeriği sindirilebilirliği azalttığından, saplar ve saman gibi yüksek ham fiber içeriğine sahip bitki parçalarının büyük bir kısmını içermemelidir. Yonca hasat edilmeden önce, daha yüksek protein içeriği ile karakterize olan besin değeri daha yüksektir.

Kullanım amacı

Yonca peletleri öncelikle küçükbaş, kümes hayvanları ve sığırlar için bir yem olarak kullanılır.

YONCA PELLET PRESS MAKİNASI